***طب سنتی یعنی احیای سلامت***
♥♥♥♥سلامتی را با ما تجربه کنین.♥♥♥♥
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد. ♥♥♥♥

مدیر وبلاگ :موسی ظروفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
بیشتر کدام یک از موارد زیر می تواند در درمان بیماری شما موثر باشد؟مردی در حال خوردن هندوانه

افرادی که مزاج شان با تابستان همراهی می‌ کند، نظیر افراد "گرم و تر" و "گرم و خشک" بیش از سایر افراد در روزهای گرم آزرده می ‌شوند،‌ از این رو خوردنی و نوشیدنی در این افراد باید متناسب با مزاج شان و مخالف با فصل باشد.

 

دکتر مهرداد کریمی، متخصص طب سنتی در گفتگو با ایسنا، به افراد دارای مزاج گرم توصیه کرد که غذاهایی چون فلفل و زنجبیل استفاده نکنند.

وی با بیان این که نوشیدن مایعات سرد، حرارت بدن را کاهش می ‌دهد،‌ افزود: استفاده از نوشیدنی ‌های سنتی نظیر آبلیمو، بالنگ، هندوانه، سکنجبین و خیار و آب زرشک برای آرامش اعصاب توصیه می‌ شود.

 

این متخصص طب سنتی با اشاره به باور عموم مردم مبنی بر استفاده از خاکشیر برای ایجاد خنکی، گفت: خاکشیر بر خلاف باور عموم، فاقد این خاصیت است، اما فواید درمانی فراوان دیگری دارد و مصرف آن به افراد گرمازده توصیه می‌ شود.

 

کریمی با بیان این که حجم و تعداد دفعات خوردن غذا در افراد دارای مزاج "گرم و تر" و "گرم وخشک" باید کاهش یابد، در ادامه حرکت و سکون بدنی را از عوامل مهم در افزایش و یا کاهش تولید گرما برشمرد و افزود: میزان فعالیت بدنی این دسته از افراد باید کاهش یابد، چون حرکات اضافه باعث افزایش تولید گرما می ‌شود.

 

وی به ضرورت تعادل بین خواب و بیداری برای حفظ و یا دفع گرما اشاره کرد و افزود: خواب، رطوبت بدن را افزایش و کم خوابی، خشکی بدن را افزایش می ‌دهند. از این رو افراد با مزاج گرم باید در فصل تابستان خواب کافی داشته و میزان فعالیت بدنی خود را کاهش دهند.

 

این متخصص طب سنتی فعالیت های استرس ‌زا را برای افراد با مزاج گرم در ایام گرم سال مُضر برشمرد و افزود: ‌این افراد باید با نوشیدن مقادیر کافی مایعات، جریان ادرار و گوارشی مناسبی داشته باشند.

 

گفتنی است، طب سنتی ایران توصیه هایی برای انواع مزاج ‌ها دارد که از آن جمله می ‌توان به چهار مزاج اصلی گرم و تر، گرم و خشک، سرد و تر و سرد و خشک اشاره کرد که برای حفظ سلامت هر کدام از این مزاج‌ ها در فصول مختلف سال، باید برنامه‌ های خاصی در نظر گرفته شود.

نوع مطلب : مزاج شناسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 مرداد 1389
گل یاس
گل یاس، آرامش اعصاب
 

 

 

 

تحقیقات نشان می ‌دهد: بوی شیرین گل یاسمن به اندازه والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می ‌دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، آزمایشات نشان داد که وجود این رایحه در قفس شلوغ موش ‌های آزمایشگاهی باعث می ‌شود که موش‌ ها فعالیت‌ خود را کاهش داده و در کنج قفس آرام بنشینند. وقتی هوایی که مولکول‌ های این رایحه را در خود دارد استشمام شود از ریه ها وارد جریان خون شده و از آن جا به مغز منتقل می ‌شود.

اسکن ‌های مغزی نشان داد که این مولکول‌ ها روی ماده شیمیایی موجود در سلول‌ های عصبی موسوم به " گابا " تاثیر می ‌گذارد و با آرام کردن این سلول ‌ها، اضطراب را کاهش داده و آرامش را تقویت می ‌کند.

به گزارش روزنامه تلگراف، پروفسور هانس هات از دانشگاه روهر در بوخوم آلمان در این باره گفت: نتایج این تحقیق می‌ تواند به عنوان مدرکی با اساس علمی برای اثبات رایحه‌ درمانی مورد توجه قرار بگیرد. بررسی‌ ها نشان می ‌دهد که استشمام مولکول ‌های روغن یاسمن، پیام‌ هایی را به منطقه ‌ای از مغز می ‌فرستد که در کنترل احساسات نقش دارند.

محققان معتقدند که روغن این گیاه تاثیرات شفابخش گوناگونی دارد.

این رایحه در 83 درصد از عطرهای زنانه و 33 درصد از عطرهای مردانه استفاده می ‌شود.

این یافته در مجله شیمی بیولوژیک منتشر شده است.

نوع مطلب : گیاهان دارویی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 مرداد 1389

طب سنتی همان طب الهی است .ایت الله است .نشانه وجود و حضور ابدی و ازلی افریدگار ماست .. مکمل حیات و سلامتی ماست از طبیعت جان میگیرد و به طبیعت وجود ما حیات و حرکت و حرارت می بخشد .میدانید حیات جز با  حرکت  معنا نمی پذیرد ؟  که ان هم از  اراده  الهی فرمان میگیرد .ما ساخته های بی حرکت ،بی گرمی ، بی نشاط و خسته کننده ای هستیم که با چاشنی روح پروردگارمان حرکت یافتیم ، گرمی پذیرفتیم ،نشاط جذب کردیم تقاوت پیدا کردیم ،متنوع شدیم ،شکل و محتوا پذیرفتیم  و شدیم ایت خدا .

حالا با حرکتمان ،با گرمیمان کار مکانیکی و ساخت و ساز شروع میشود که نیاز به ابزار دارد ، نیاز به ساختمان سازی دارد ، نیاز به بازسازی دارد  که تفاله هم دارد ، قراضه هم دارد ، نخاله هم دارد ، باید تفاله ها را جمع کرد و دور ریخت و همه ما ماموریم چند صباحی باشیم و به شناخت پروردگارمان سپری کنیم و این با سلامت توام باید باشد .ابزار میخواهد تا دارو شود و به سلامت ما کمک کند

این رب ما ، این ملک ما ، این اله ما وقتی مارا افرید ابزار هم داد  و اطرافمان را بنام طبیعت برایمان گسترد و برای حرکت و  برای سلامت و بروز حرارت و نشاط که  ریشه حیاتمان بود. انگاه که بنده اش چوب خشک بدست گرفت قلمش ساخت و علمش اموخت ، انچه را که نمیدانست و با انکه میدانست طغیان میکند چون مهربان بود ،چون دوستمان داشت ،چون بخشنده بود ، همه را به همگان اموخت ،اب و باد و خاک و اتش را ستون سلامت ما ساخت و به ما اموخت که

طب سنتی طب گیاهان است ، طب  درختان است ،طب خوردنی هاست و اشامیدنی ها.

ریشه طب سنتی در خاک نهفته است .چیزی که ما از انیم و شیطان بر ما سجده نکرد ولی افتخارمان به خاکی بودنمان است .از خاک درخت و گیاه افرید تا دوای درد ما شد .نعناع افرید ،گل بنفشه افرید ،حالا میتوانم بگویم فرق طب سنتی با طب  شیمیایی یا طب ادم ها چیست ؟

طب ادم ها ، طب ناقص است ،از اطلاعات ناقصی که در مغز کوچک ما فراهم است .

اما طب خدا کامل ترین است فلذا طب مکمل سلامتی ما همان طب سنتی است .

اینجاست که رازیانه میشود درمان پوست ،درمان گوارش ،درمان شیر نداشتن مادران شیر ده ،درمان اضطراب و افسردگی و الی اخر .

فرق طب سنتی با طب غرب در این است که ما میگوییم این را خدا ساخته و کامل است و ان را بشر ساخته  و ناقص .

ما میگوییم بشر از طبیعت است و متحرک فلذا وابسته است به حرارت و رطوبت که ان هم اساس  طبایع انسانی است .

طبیعت انسان عین طبیعت هستی است  چهار  فصل است.  بهار دارد و تابستان ،پاییز دارد و زمستان .

گرم است و تر یا گرم است و خشک ، سرد است و تر یا سرد است و خشک ،پس ترازو دارد و چه میزان دقیقی .

به کفه هایش گرما و رطوبت میریزیم و بر میداریم تا متعادل بماند میزان بماند و این اساس درمان با طب سنتی است .

انسان ترازو است و ما طبیبان و حکیمان کوچک، وزنه های کفه های این ترازو را کم و زیاد میکنیم چون بیماری ها از سنگینی کفه هاست ، از عدم تعادل است .از اینکه گرما یا سرما _ رطوبت یا خشکی طغیان کند ،بالا بیاید پایین برود و همه نظم را بهم بریزد .

خب خلاصه اینکه انسان تا 30 سالگی (حدودا) در بهار عمر خویش است . تا 50 سالگی در تابستانش .تا 70 سالگیش در پائیزش و تا زنده است از ان به بعد در زمستانش.

گیاهان هم مزاج دارند یا گرمند یا سرد یا خشکند یا  تر . که کلیت طب  گیاهی را در بر میگیرد اما گیاهان مزه هم دارند که محرک برخی کلید هاست .بو دارند که محرک برخی دیگر از کلید هاست. .رنگ و شکل دارند که به خاصیت انها بر میگردد .گرمی و تری از خورشید و زمین است اما خاصیت ،جدای از اینهاست .شیر افزا بودن رازیانه خاصیت اوست .تاثیر در سیستم گوارش ما و به تعادل کشاندن ان هم دیگر  خاصیت اوست .

اما در کنار گیاه درمانی ،حجامت داریم که یک رکن طب سنتی است .فصد خون داریم ،زالو درمانی داریم ،جراحی داریم ،بادکش و ماساژ داریم ،بو درمانی داریم ،موسیقی درمانی داریم ،و همه این ها جزئی از طب سنتی است .

(نوای بلبلان دواست .صدای شرشر اب روان دواست .نسیم و نوازش ان هم دواست) . که در کنار ما هستند ولی دیده نمی شوند پس بر خلاف  نظر سازمان بهداشت جهانی (WHO  ) که میگوید طب سنتی طب مکمل و جانبی است ما فریاد میزنیم طب سنتی طب سلامت است طب اصلی ما  است  مثل چین و هند .

طب پویا و کامل است و ما را وابسته( MRI  ) و اسکن و رادیوگرافی نمی کند هرچند انها را هم در کنار طب سنتی قبول داریم .داروی شیمیایی را هم بعنوان ابزار قبول داریم و لی اصل طب سنتی است نه طب غربی که اساس و ریشه طب شیمیایی هم از  طبیعت است  در کنار هم کامل تریم .

ما را در دانشگاهای خودمان ،در خاک خودمان از طبیعت دور می کنند .به ما قالب بی روح و تک بعدی می دهند تا انچه را انها می گویند ،میخواهند و می سازند داروی دردهایمان  بدانیم  و دیگر هیچ !

دسترنجمان را بدهیم تا بخش ناقصی از گیاه کامل رازیانه را به شکل قرص یا شربت بما بدهند و بس ! اما باید هردو را داشته باشیم هم طب سنتی را هم طب غربی را .در دانشگاه هایمان  هم ردیف در کنار هم و برای سلامت ،مثل هندوستان مثل چین ،مثل پاکستان ، مثل ویتنام ، مثل کره و مثل ژاپن و .....

چینی ها چهار برابر پول نفت ما را از داروهای گیاهی کسب میکنند و 700 گونه گیاه داروئی دارند و ما 1300 گونه !

ما خود میتوانیم .

اگر انها انیشتین دارند ما ابوعلی سینا داریم ،انها بمب میسازند ما سلامتی ،انها پاستور دارند ما هم جرجانی ، انها کورتن میدهند تا علائم هشدار در بیمار پنهان و کمرنگ شود در عوض پوکی استخوان ،زخم لوله گوارش ،اختلال در مغز استخوان ،چاقی ،مرض قند ،افزایش فشار خون و اب مروارید تدریجی همراه کورتن به ما تحمیل میکنند اما ما دارچین و زنجبیل میدهیم ، درد را میکاهیم و انرژی و نشاط می افزائیم عارضه جانبی هم کادو نمیدهیم .

داروهای گیاهی هیچکدام عارضه جانبی ندارند مگر برخلاف مزاج بیمار و یا به اشتباه تجویز شود .

طب سنتی طب سربلند و سلامت زای ماست ،به ان اعتماد کنیم چون ما میتوانیم .

نوع مطلب : طب سنتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 مرداد 1389

هفته نامه سلامت :
گزارش‌هایی از موارد ابتلا‌ به تیفویید در جنوب كشور و واكنش مسئولان
ستاره سمائی
معمولا مسافران با خود سوغات به همراه می‌آورند اما اگر به خوزستان سفر می‌كنید مراقب باشید تیفوئید سوغات نیاورید. قضیه از این قرار است كه چند روز قبل دكتر مداح یك متخصص داخلی در اهواز به خبرگان گفت كه در این ماه اخیر 5 نفر مبتلا به تیفوئید یا همان تب حصبه به او مراجعه كرده‌اند و در بیمارستان بستری شده‌اند در مقابل اما رئیس مركز بهداشت غرب اهواز اعلام كرد كه هیچ موردی از بیماری تب حصبه تاكنون گزارش نشده است. به گفته مهندس شریفی 1200 مورد از بیماران مبتلا به اسهال و شكوك به بیماری‌های عفونت روده‌ای منطقه غرب اهواز به‌طور رایگان نمونه‌برداری شده‌اند و خوشبختانه هیچ مورد بیماری وبا یا تب حصبه تاكنون گزارش نشده است. این مقام مسول خاطر نشان كرد گزارش‌های ما به روز هستند و به محض برخورد با موردی خاص زنگ خطر را برای همشهریان به صدا درمی‌آوریم.
در همین زمینه كارشناس واحد پیشگیری مركز بهداشت شرق اهواز می‌گوید: <بیماری تب حصبه از بیماری‌هایی است كه همیشه وجود داشته و طبق گزارش‌های ماهانه، هیچ‌گونه افزایشی در موارد این بیماری نسبت به ماه‌ها یا سال‌های گذشته مشاهده نشده است.> وی می‌افزاید: <بیماری تب حصبه دارای علائم مشتركی با بیماری‌های دیگر است و ممكن است در مراحل اولیه تشخیص با بیماری‌‌های دیگر، یكی محسوب شود. اما نتیجه قطعی ابتلا به این بیماری توسط آزمایشگاه اعلام خواهد شد. در ضمن اقدامات كنترلی آب از نظر میكروبی، كنترل دام و طیور كه می‌توانند عامل انتقال بیماری باشند با سازمان‌های دیگر مرتبا پیگیری می‌شود.>
با توجه به این اظهار نظرها به نظر می‌رسد برای نتیجه‌گیری قطعی در مورد شیوع یا عدم شیوع تیفوئید در اهواز و سایر شهرهای جنوبی باید منتظر اخبار بعدی بمانیم اما از آنجایی كه این قبیل بیماری‌های روده‌ای در فصل تابستان شیوع بیشتری دارند تا زمانی كه خطر بالقوه این بیماری وجود دارد بهتر است توصیه‌های ایمنی را جدی بگیریم.

با تیفوئید آشنا شویم
عامل تب‌حصبه باكتری است كه از طریق موادغذایی و آب‌آلوده از راه دهان وارد بدن می‌شود. این باكتری ابتدا وارد روده و از آنجا وارد خون می‌شود و از هر طریقی ممكن است به هر عضو دیگری مانند مغز وارد شود.
شایع‌ترین علامت تیفوئید تب شدید است كه به راحتی پائین نمی‌آید، اما ضربان قلب بیمار علی‌رغم تب بالا، آهسته است. دردهای شكمی، اسهال و یبوست در بزرگسالان و همچنین علائم عفونت ادراری از دیگر علائم حصبه است. به گفته دكتر مداح سوراخ شدن قسمت انتهایی روده یكی از عوارض این بیماری است. همچنین تب حصبه ممكن است بر میزان هموگلوبین خون تا‡ثیر بگذارد و ممكن است این بیماران بر اثر پائین آمدن هموگلوبین به كم خونی مبتلا شوند.
دكتر زهرایی معاون مركز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تب حصبه از بیماری‌های فصل گرماست خاطر نشان می‌كند: <عامل این بیماری از طریق مدفوع دفع و در صورت عدم رعایت بهداشت فردی توسط كسی كه در ارتباط مستقیم با موادغذایی است به افراد سالم منتقل می‌شود.> وی با تاكید بر شستشوی دقیق سبزی و میوه قبل از مصرف از هم‌وطنان می‌خواهد تا قبل از سفر به كشورهای همسایه افغانستان و پاكستان از طریق سفارتخانه یا مراكز بهداشتی از عدم وجود بیماری‌های روده‌ای در این كشورها اطمینان حاصل كنند.> دكتر زهرایی پیش از این نیز به هموطنان توصیه كرده بود تا برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و روده‌ای در كشور از سفر به عراق خودداری كنند. به گفته وی مسافران و زائران عتبات عالیات در كشور عراق به دلیل وجود زیر ساخت‌های نامناسب اجتماعی-‌بهداشتی بیشتر مستعد بیماری‌‌های روده‌ای به ویژه وبا و حصبه هستند.
دكتر زهرایی می‌افزاید:<حین سفر به اطراف شهرها استفاده از منابع مطمئن آبی و در صورت نیاز استفاده از آب بطری از بروز بیماری‌های چون حصبه می‌كاهد.> به گفته وی رعایت نكات بهداشتی و تهیه آب آشامیدنی سالم برای كسانی كه در مرزها تردد می‌كنند از واجبات است.

بهداشت را به خاطر بسپار
تیفوئید یا تب‌حصبه از جمله بیماری‌هایی است كه از راه مصرف آب یا موادغذایی آلوده منتقل می‌شود و بنابراین بهداشت این مواد در پیشگیری از این بیماری اهمیت بسزایی دارد. دكتر سروش رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و موادغذایی وزارت بهداشت در این زمینه می‌گوید:<استفاده از غذای تازه تهیه شده در یك وعده، عدم استفاده از غذاهای تهیه شده از فروشندگان دوره‌گرد و رستوران‌های بین راهی، شست‌وشوی دست قبل از صرف غذا و پس از دفع مدفوع، شست‌وشوی دقیق میوه و سبزیجات همگی از نكاتی است كه رعایت آن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های منتقله از آب و موادغذایی الزامی است.>
وی همچنین به مصرف‌كنندگان داروهای ضداسیدی نظیر <رانیتدین>، <سایمتدین>، <امپرازول> و <فاموتیدین> هشدار می‌دهد كه بیشتر در معرض بیماری‌های منتقله از موادغذایی هستند بنابراین رعایت دقیق بهداشت موادغذایی در سفر برای این افراد الزامی است. به گفته دكتر سروش بیماران مبتلا به ضعف ایمنی نیز باید بیشتر مراقب بهداشت مواد غذایی خود باشند.
و نكته آخر اینكه در فصل تابستان مصرف آبلیمو به خصوص آب لیمو تازه را به همراه غذا فراموش نكنید. دكتر سروش به خانواده‌ها توصیه می‌كند برای كاهش آمار بیماری‌های منتقله از مواد غذایی در حین صرف غذا از مواد اسیدی نظیر آبلیمو و آب میوه ساختگی استفاده كند تا با كاهش PH مواد غذایی از ابتلا به حصبه و بیماری‌های مانند وبا و اسهال‌های خونی جلوگیری شود.

نوع مطلب : بیماری ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 22 مرداد 1389

یك بیماری حاد باكتریال می باشد كه عامل آن باكتری به نام سالمونلاتیفی (Salmonella typhi) می باشد. میكروب در اثر خوردن آب آلوده به مدفوع یا ادرار انسان عفونی وارد بدن می شود و چون این میكروب و همین وسیله نیز از بدن بیمار خارج می شود می تواند توسط دست ناقلینی كه در تهیه و توزیع میوه ها و سایر غذاها دخالت دارند آب و غذا را آلوده می كند.

منبع دیگر عفونت، خوردن صدف و حلزون آبهای آلوده است.

  علائم بیماری:

بهترین علامت تب طولانی مقاوم به درمان می باشد تب حدود 8-4 هفته طول می كشد اما به علت تشخیص بیماری مدت كمتر می شود. با شروع علائم شخص احساس ناخوشی-خواب آلودگی- درد شكم و بعد تب دارد. اگر بیمار درمان نشود با افزایش علائم، درجه تب می تواند به (40تا41) درجه سانتیگراد برسد كه در این صورت علامت مشخصه دیگری بنام لكه های صورتی یا Rose spot در قسمت فوقانی شكم بیمار (روی قفسه سینه) دیده می شود كه بهتر است مریض دائم از این ناحیه معاینه شود چون این علامت در اواخر هفته اول در صورتی كه درمان نشود دیده شده و سریعاً محو می شود، در صورتی كه مریض معاینه نشود این علامت مشخصه را از دست خواهیم داد.

بیمار مبتلا به تیفوئید ممكن است سرفه خشك نیز داشته باشد و تب آب به صورت پله ای بالا رود (هر روز بالاتر می رود تا به 41 درجه سانتیگراد می رسد) همچنین ممكن است در بالغین شروع علائم با یبوست و در اطفال شروع علائم با اسهال خفیف و درد شكمی همراه باشد و اگر بیماری طول بكشد شخص اشتهای خود را از دست داده در نتیجه لاغری و كاهش وزن را در او مشاهده خواهیم كرد. با وجود تب بالا ممكن است تعداد ضربان قلب به نسبت آهسته باشد. بزرگی ظحال و كبد نیز از علائم دیگر بیماری محسوب میشود. در هفته سوم در صورتی كه بیماری درمان نشود خطر پاره شدن دستگاه گوارش (روده ها)وجود دارد كه می تواند باعث خونریزی و حتی مرگ وی شود

 قسمتهای مختلف بدن كه درگیر این بیماری می شوند شامل:

1-مغز استخوان

2-ظحال

3-كبد وغدد لنفاوی

 پیشگیری:

 موارد زیر در پیشگیری از بیماری تیفو ئید حائز اهمیت می باشد.

آموزش بهداشت و شستن صحیح دستها، دفع صحیح و بهداشتی فضو لات انسانی،

پختن كامل مواد غذایی ،شناسایی افراد ناقل و برقراری محدودیت شغلی و درمان آنها.

 روش انتقال:

سرایت از طریق آب و غذای آلوده به مدفوع یا ادرار فرد آلوده امكان پذیر است همچنین میوه و سبزیجات خام كه كاملاً تمیز و ضد عفونی نشود نیز از راههای سرایت بیماری می باشد. مهمترین عامل انتقال ناقلین سالم هستند.

(( ناقلین سالم كسانی هستند كه عامل بیماری در قسمتی از بدن باقی می ماند و از راه دستگاه گوارش دفع می شود اما خود شخص را مبتلا نمی كند معمو لاً این افراد خانم های چاق بالای 50 سال كه مبتلا به سنگ كیسه صفرا هستند می باشند چون عامل بیماری در كیسه صفرا میتواند به حیات خود ادامه دهد.))

 تشخیص بیماری:

با انجام آزمایش خون، ادرار و كشت آن و دیدن عامل بیماری در یكی از موارد فوق الذكر و همچنین شرح حال بیمار و بررسی علائم مخصوصاً دیدن لكه های صورتــی می تواند مكمل آزمایشات شده و در تشخیص قطعی راهنمای خوبی باشد.

درمان:

مصرف دارو طبق تجویز پزشك.

نوع مطلب : بیماری ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 22 مرداد 1389


( کل صفحات : 11 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی.

Online User


p30web
کد HTML:
کد HTML:
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic