تبلیغات
***طب سنتی یعنی احیای سلامت*** - کارربرد زالو و زالو درمانی 1
***طب سنتی یعنی احیای سلامت***
♥♥♥♥سلامتی را با ما تجربه کنین.♥♥♥♥
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد. ♥♥♥♥

مدیر وبلاگ :موسی ظروفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
بیشتر کدام یک از موارد زیر می تواند در درمان بیماری شما موثر باشد؟محقق: معصومه پورحجی - مركز پژوهش طب سنتی دانشگاه علوم پزشكی تهران

كاربرد زالو و زالو درمانی چیست؟
نام علمی : زالو
نام انگلیسی : Himudomedicindlis  OR  Medicalleech
نامها در زبانهای فارسی : علق ، زالو ، زلو ، دیوچه

بلفظ تركی : سلوك

خصوصیات : معروفترین زالوها ، زالوی پزشكی است كه جزء گروه خونخواران است. طول این زالو 12 ـ 5 سانتیمتر است و گاهی تا 25 سانتیمتر هم می‌رسد عرض آن حدود یك سانتیمتر است تصاویر شماره ( 8 و 7 )
رنگ زالوی پزشكی متنوع است و غالباً زیتونی سیاه یا قهوه‌ای و یا حنایی مایل به سیاه است.
زالوی پزشكی از گونه‌های زالوی آرواره‌دار بی خرطوم است.
زالو توانایی بسیار زیادی در تولید بزاق دارد. به طوریكه وقتی به میزبان می‌چسبد بزاق، مترشحه از زیر بدن زالو سرازیر می‌شود.بزاق حاوی یك ماده ضد انعقاد است. به نام هیرودین    Hirudin هیرودین توانایی زیادی در ممانعت از انعقاد خون دارد. چند قطره بزاق دهان زالو قادر است مقدار زیادی خون را به صورت مایع نگه دارد و مانع انعقاد آن شود.

مزاج زالو : سرد و خشک

وضع طبیعی : اكثر زالوها در آبهای شیرین ، كم عمق، مردابها و باتلاقها زیر صخره‌ها، قطعه‌های شناور و یا به صورت شیء در كف آب زندگی می‌كنند. از نور گریزانند. شب رو هستند و شب به شكار می‌روند.
تاریخچه زالودرمانی :    Leech Therapy
صدسال قبل از اینكه مردم مغرب زمین ( اروپا و امریكا ) زالو را بشناسند و به خواص درمانی آن آگاهی داشته باشد در خاورمیانه از زالو برای مقاصد درمانی استفاده می‌شود.
حجامت ، پرسش و پاسخ با 32 بیمار درمان شده
مصریها در 1500 سال قبل از میلاد مسیح از زالو برای درمان بیماریها استفاده می‌كردند و از نقاط دیگر خاورمیانه به آنجا بیمار اعزام می‌شده است. استفاده از زالو برای درمان بیماریها سابقه‌ای طولانی در طب دارد. شاید سابقه تاریخی آن به حدود 4000 سال قبل برگردد ایران هم جزء كشورهایی است كه در تاریخ پزشكی خود از زالودرمانی استفاده می كرده است.
اروپائیها تا قبل از قرن 19 زالو را موجودی بی مصرف و مزاحم و دورانداختنی می‌پنداشتند و از قرن 19 به بعد به خواص درمانی آن پی بردند و از آن به بعد بطور وسیعی برای درمان بیماریها از آن سود جستند بطوریكه فرانسه تا اسل 1850 حدود 100 میلیون زالوی پزشكی وارد كرده است. در سال 1950 تنها در شهر فیلادلفیای آمریكا 750000 زالو مصرف شده است.
استفاده از زالودرمانی منحصر به اروپا نمی‌شد. در قرن 19 در ایالات متحده آمریكا نیز از زالو برای خونگیری استفاده می‌شد.
با كاهش زالو پیشرفت مهارت و وسایل تشخیص بعد از 1830 مجبوبیت زالو درمانی رو به كاهش نهاد تا این كه در سال 1884 كشف شد كه خون در روده زالو منعقد نمی‌شود. و جداسازی آنزیم ضد انعقاد هیرودین از غدد حلقی زالو توسط ماركواردت در سال‌های 1950 ، اهمیت پزشكی زالو را ثابت كرد و زالودرمانی طی سالهای 1980 دوباره رواج یافت . سازمان غذا و داروی امریكا در 24 ژوئن 2004 در آخرین اقدام مهم خود استفاده از زالو را برای مقاصد پزشكی قانونی اعلام كرد.

1.    Jonhaycraft
2.    Hirodin
3.    F. Mark wardt

خواص زالو :
زالو بیشتر از حجامت خون و مواد را از عمق بدن بیرون می‌كشد . زالو برای اینكه بتواند خونخواری كند باید مانع لخته شدن خون بشود برای این كار بزاق خود را همزمان با مكیدن به داخل محل تزریق می‌كند بنابراین بدن بیمار از خواص بزاق زالو نیز بهره‌مند می‌گردد.
پروفسور ایوالید از دانشگاه شهر مون پلیه فرانسه می‌گوید : هنوز تمامی اسرار و خواص فیزیكی و درمانی زالو كشف نشده است پیش بینی می‌شود.
حدود یكصد ماده موثره با اثرات درمانی مختلف در بزاق زالو موجود باشد. بسیاری از این مواد تا به حال كشف و شناسایی شده وحتی فرمول شیمیایی و خواص آن بیان شده است.
آنزیم‌های مهم شناخته شده در زالو
1ـ هیرودین    Hirudin
هیرودین شناخته شده‌ترین آنزیم زالو و قوی‌ترین ماده‌ای ضد انعقادی موجود می‌باشد و از مپارین قوی تر است.
عمل هیرودین به وسیله عوامل دیگر موجود در زالو تقویت می‌شود كه فعالیتی مشابه روی گردش خون دارند این عوامل عبارتند از :
همنتین         Hementin
آنتی استاتین            Anti Statin
2ـ بدلین    Bdelin
این یك آنزیم مهاركننده پروتئاز   Protease مانند تریپسین    Tripsin ، كیموتریپسین    Chymotripsin یا پلاسیمین   Plasmin است كه فاكتورهای تورم و پخش شدن در بافت می‌باشد.
3ـ آپیراز   Apyrase
آپیراز یك آنزیم قوی ضد تجمع پلاكت‌ها می‌باشد كه باعث بهتر شدن جریان خون می‌شود.
4 ـ اگلین    Eglin
اگلین، ضمن این كه یك انزیم ضد تورم است، ضد اكسیداسیون     Antioxidant  و  ضد رادیكال     Antiradicalنیز می باشد.
5 ـ داستاببلاز    Desta bilase
این آنزیم كه قدرت ضد تجمع پلاكتی بسیار قوی دارد عملش از بین بردن لخته خون می باشد به وسیله نیكونو    Nikonovكشف گردید كه یك شیوه درمانی بسیار هیجان انگیز را معرفی نمود.

6ـ هیالورونیداز    Hyaluronidase
این ماده هم به عنوان فاكتور بخشی و هم به عنوان یك آنتی بیوتیك عمل می كند.
7 ـ لیپازها و استرازها     Lipases and Esterases
این مواد خاصیت لیپولیتیك دارند. بر مثال چربی را آب كرده كه استفاده‌های درمانی آن شروع شده است.
8ـ یك ماده بی حس كننده    Anesthetic agent
وقتی زالو پوست را نیش می‌زند ایحاد یك زخم به شكل ستاره سه شاخه ( مانند آرم اتومبیل مرسدس بنز ) می كند كه كاملاً بدون درد می باشد وبه دلیل وجود ماده‌ی قوی بی حس كننده، به سادگی یك احساس خنكی ایجاد می‌نماید .
9ـ آنتی الاستاز    Antielastase
این ماده كه از طریق كنترل عمل الاستاز فعالیت می‌كند آنزیمی است كه الاستین جلوی را، به خصوص در پوست، تنزل    Degrade می‌دهد .
10ـ ماده گشاد كننده رگ    Vasodilator
این ماده كه هنوز به طور رسمی مشخص نشده است بسیار شبیه هیستامین می‌باشد ( این ماده ما را به طرف آنزیم‌های بسیار مهم دیگری كه در مراحل بیوانرژیك مانند نیوروترانسمیترها كه از 34 نمره‌ی مغزی كه در طول بدن زالوی هیرود و مریسینالیس تقسیم شده‌اند ترشح می‌شود.
بیماریهای قابل درمان با زالو
1ـ بیماریهای پوستی ـ جوش
درمان بیماریهای پوستی یك از محدودهای مهم و ممتاز در زمینه زالو درمانی می باشد.
2ـ صدمات
زالو درمانی موقعیت خوبی را در درمان كوفتگی ما صدمات خون مردگی و ورم كسب كرده است.
3ـ جراحی پلاستیك و پیوند اعضاء
4ـ بیماری های دستگاه حركتی
بیماریهای دستگاه حركتی شایعترین بیماری زمان حاضر می‌باشد.
5 ـ آرتروز    Artherose
آرتروز به معنی فرسودگی مفصل می باشد و به طور طبیعی در افراد مسن شدید‌تر ظاهر می‌شود.
6ـ رماتیسم مفصلی  Rhematism
در رماتیسم مفصلی به وسیله عمل روی كل تورم مفصل می باشد.
7 ـ بیماریهای چشمی
مقالات متعددی درباره استفاده موفقیت آمیز زالو درمانی در بیماریهای چشمی مختلف در دسترس است.
8 ـ تورم چشم ها
زالودرمانی نتایج موفقیت آمیزی در درمان تورم‌های چشمی زیر داشته است.
9 ـ بیماریهای گوش صدای گوش    Tinnitus
2 الی 4 زالو پشت هر گوشی در فواصل هر چند هفته تكرار شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.
10ـ بیماریهای قلبی عروقی ـ تنگی عروق
تنگی عروق سیاهرگی مربوط به گشادی رگ می شود كه اغلب بر اثر تضعیف بافت پیوندی می‌باشد.
11ـ اختلال گردش خون
اختلال گردش خون دست و پا ( دست و پای سرد ) به وسیله زالو درمانی در محدوده ستون مهره‌ها قابل درمان است.
انگشتان ومناطقی كه به عللی گانگرن شده‌اند.
افراد دیابتیكی كه از سردی و مورمور و گزگز پاها شكایت دارند كسانیكه از درد ساق پا و پاشنه پا شكایت دارند.
12ـ اسپاسم و دردهای عضلانی :
با زالو اندازی روی مناطق دردناك می‌توان درد را كاهش داد و اسپاسم را مرتفع نمود.

زالوی طبی
استفاده از زالوی طبی برای درمان برخی بیماریها در ایران قدمتی چندین ساله دارد که از جمله موارد مکتوب آن اشاره ابوعلی سینا به استفاده از آن در درمان بسیاری از بیماریها در کتب مختلف از جمله قانون می باشد . متاسفانه استفاده نا صحیح و عدم انجام به بررسیهای تکمیلی در مورد خواص این موجود زنده باعث حذف استفاده از آن به مرور زمان گردید و باز با هزاران تا سف چون همیشه این مورد طبی ، اسلامی و ایرانی نیز در چند دهه اخیر طی تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی و استناد به مدارک قدیمی ایرانی ممالک اروپایی و آمریکایی مجددا جهت درمان بسیاری از بیماریها چه به صورت مستقیم و چه به صورت استفاده از آنزیمهای استخراج شده از زالوی طبی مورد استفاده قرار گرفت .
زالوی طبی با نام ( Hirudo Medicinalis ) معروف می باشد که اصولا جز انگلهای خون خوار به شمار می رود . طول آن به طور متوسط 12 سانتی متر و عرض آن حدود یک سانتی متر است و وزن آن 3 – 2 گرم می باشد و بصورت زنده زایی تکثیر پیدا می کند ساختمان بدنی این موجود از لحاظ سیستم عصبی بسیار ساده و ابتدایی است . جهت تکثیر و رشد معمولا در آکواریومهای بزرگ و به صورت گروهی پرورش داده می شوند بزاق زالو ( Leeches ) حاوی آنزیمهای فراوانی است که خواص درمانی متعددی دارند که به اختصار به شرح ذیل می باشند :
1 . خاصیت Anesthetic : این خاصیت باعث کاهش درد موضعی در هنگام نیش زدن میگردد که عمدتا به دلیل وجود ماده Hirudin می باشد .
2 . خاصیت Vasodilator : این خاصیت به دلیل ماده Histimine می باشد که باعث گشادگی عروق خواهد گردید .
3 . خاصیت Anticoagulant : این خاصیت به دلیل آنزیم Hyaluronidas موجود در بزاق H.M می باشد . بعلاوه این آنزیم خاصیت موکوکیتیک و آنتی بیوتیک بسیار قوی دارد در حدی که در درمان گلوکوم هم
بسیار موثر هست .
4 . خاصیت Protealitic inhibitor : این حالت به دلیل وجود سه پروتئین خاص به نامهای Hirudin و Bdelin و EgLin می باشد .
الف ) Hirudin : مهارگر اختصاصی ترومبین می باشد پس در روند تشکیل لخته موثر هست این ماده امروز به طور صناعی جهت استفاده در امور طبی ساخته می شود .
ب ) Bdelin : با وزن مولکولی 5000 ، مهارگر Tripsin و پلاسمین و Acrosin می باشد و اغلب در موارد نیاز به غیر فعال کردن پلاسمین مورد مصرف دارد .
EgLin : با وزن مولکولی کم خاصیت مهارگری ELastase و cathepsin و Subtilisin و Chymotripsin را دارد که بسیار موثر در کاهش التهاب بعد از تروما و جراحی ها و مشکلات آندوتلیوم روده ای علی الخصوص بیماری کرون می باشد بعلاوه این ماده مانع تشکیل لخته به دنبال سپتی سمی در خون می گردد .
5 . خاصیت Antibiotic : آنچه را که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است این خاصیت Leech می باشد که عمدتا به وسیله Aeromonas Hydrophila یا ( Hirudini ) که در روده زالو زندگی می کند تولید می گردد و بر روی بیماریهای ناشی از استاف اورئوس و توبرکلوز و بیماری دیسانتری و دیفتری موثر می باشد . آنزیمها و پروتئینهای متعدد دیگری نیز در کیسه های بزاقی قدامی و خلفی ( H.M ) موجود می باشند .
با توجه به خواص فوق استفاده از زالو در بسیاری از ممالک از دو حیث مورد توجه قرار گرفته است یکی از نظراستفاده مستقیم از آن در درمان بیماران و دیگری پرورش و تکثیر جهت مصرف داخلی و صادرات می باشد . پرورش زالو از لحاظ مکانی در آکواریومهایی متناسب با تعداد و شرایط مورد نیاز جهت رشد و تکثیر آنها صورت می گیرد و نیازمند نظارت کادر مجرب جهت تامین مایحتاج و محیط مناسب و بررسیهای زیستی مورد نیاز می باشد . صادرات در مورد زالو به دو صورت می تواند انجام پذیرد :
الف ) صادر کردن خود موجود زنده به کارخانجات دارو سازی کشورهای دیگر
ب ) استخراج آنزیمها توسط شرکت های داروئی داخلی و صادر نمودن محصولات داروی حاصله
هر دو روش فوق بسیاری از ممالک از جمله آلمان و انگلستان و روسیه و فرانسه به وفور مورد استفاده می باشد و علاوه بر ارزش درمانی اشتغال زایی و ارز آوری نیز برای آنها به دنبال داشته است .

منبع: http://phytodoctor.com/PublicNewsBody.aspx?NewsID=1010


زالو درمانی

چكیده (ABSTRACT)
جانورشناسان تاكنون 650 نوع زالو را شناسایی كرده‌اند كه 50 نوع آن از خوردن پستانداران تغذیه می‌كنند.
برخی از انواع زالو فوق‌العاده خطرناك و بیماریزا می‌باشند اما گونه‌های متعددی از زالوها وجود دارند كه اثرات درمانی جالب توجهی دارند. ماده آنتی كوآگولان (ضد انعقادی) كه در بزاق زالو موجود است بنام هیرودین موجب رقیق شدن خون، بازشدن عروق بسته و بالطبع افزایش خون‌رسانی و اكسیژناسیون موضع می‌گردد. پیش‌بینی می‌گردد حداقل یكصد نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو ترشح می‌شود. اكنون در شمار كثیری از كلینیكهای معتبر اروپا و آمریكا از زالو جهت رقیق شدن خون متعاقب آنژیوپلاستی قلب، گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء ( جهت تسریع خونرسانی موضع و پیشگیری از انعقاد خون در عروق)، واریس، ضایعات پوستی و زیبایی پوست و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن، استفاده طبّی بعمل می‌آید.
حتی كشورهایی نظیر روسیه و انگلستان از ره‌آورد صادرات زالو درآمد هنگفتی برای اقتصادشان فراهم كرده‌اند. در طب سنتی ایرانیان كاربرد زالو بسیار وسیع بوده و در بیماری‌های خونی و عفونی، فشارخون، سكته قلبی، بیماری‌های چشمی، پوستی، واریس، بواسیر، آبسه‌های چركی و . . . مورد استفاده قرار گرفته است.
در طب افواهی (عامیانه) مردم ایران نیز زالو همانند حجامت و فصد بعنوان یك رفتار درمانی و پیشگیری پذیرفته شده و شناخته شده حضور داشته است و مردم شهر و روستای ایران می‌دانستند كه علاج بسیاری عفونتها و زخم‌ها و كسالت‌های بدن با زالو اندازی ممكن است.
حكیم جرجانی در كتاب سوم ذخیره خوارزمشاهی اشاره‌ای به نحوه استعمال زالو و جایگاه درمانی آن كرده منفعت زالواندازی را بیشتر در بیماری‌های پوستی می‌داند و معتقد است ابتدا باید تن را با فصد و مسهل پاكیزه كرد و سپس زالو انداخت.
در انتهای مقاله گزارش درمان چند نوع بیماری صعب‌العاج به توسط زالو آمده است.
پیشنهادات زیر منطقی بنظر می‌رسد :
1ـ وزارت بهداشت با همكاری وزارت جهاد كشاورزی، اقدام به تكثیر و توزیع نژادهای مرغوب زالوهای‌ یكبار مصرف نماید و حتی در امر صادرات آن نیز سرمایه‌گذاری شود.
2ـ پژوهش‌های كاربردی و مفصل از سوی مراكز دانشگاهی و تحقیقاتی كشور روی فواید و جنبه‌های درمان و یا خطرات احتمالی زالواندازی صورت گیرد و اطلاعات حاصل شده در اختیار علاقمندان و پزشكان قرار گیرد.
3ـ جهت قطع هرگونه سوء استفاده احتمالی و پیشگیری از انتقال بیماری‌های واگیردار نظیر هپاتیت و ایدز مراكز اختصاصی و تأیید شده و دارای مجوز از سوی وزارت بهداشت و امر زالودرمانی اختصاص یابد و به عموم معرفی شود.

متن مقاله
زالو از 2500 سال قبل در هند، یونان، روم، ایران و سپس در اروپا مورد استفاده پزشكی داشته است. در قرن نوزدهم از این جانور كوچك برای درمان هر دردی از جمله سردرد، تب، زخم‌های عفونی شده، دمل و آبسه، ورم‌ها، هموروئید و . . . استفاده می‌شده است. بدلیل اثر ضد انعقادی هیرودین (Hirudin) بزاق زالو، امروزه در تحقیقات جدید ثابت شده است كه پس از عمل جراحی آنژیوپلاستی قلب و بطور كلی در بیماری‌های كرونری قلب، زالو می‌تواند نقش مؤثری ایفا كند و Risk جراحی و Side Effect و خطر حملات قلبی را به حداقل كاهش دهد. در هندوستان 20بیمار با واریس اندام تحتانی (پیشرفته) كاندید زالو درمانی شده و پاسخ درمانی شگفت‌آوری مشاهده شده و تمامی بیست نفر (100% بیماران مورد مطالعه) كاملاً درمان شدند.
ریكاو و كولین آمریكایی در مقاله‌ای تحت عنوان كاربردهای نوین زالو درمانی گزارش اثر شگفت‌انگیز زالو درمانی در بهبودی پیوند Rejecct شده انگشت قطع شده دست یك كودك سه ساله و گرافت عضلانی گردن یك مرد 67 ساله را قید كرده‌اند.
سابقه زالو تراپی به 1500 سال قبل از میلاد در مصر باستان بر می‌گردد. در قرن 19 در آمریكا از زالو برای درمان هموروئید، بیماری‌های لثه و دهان و بیماری‌های متنوع دیگری استفاده می‌شد.
مشاهده مردی كه پای گانگرن شده وی (كه در آستانه Amputation قرار داشت) توسط زالواندازی، نجات‌یافته بود انگیزه تحقیق ما روی زالو و جایگاه درمانی زالو در طب آلوپاتی و آلترناتیو شد.
زالو جزو نرمتنان تك‌جنسی می‌باشد كه 650گونه آن شناسایی شده و 50نوع آن از خون پستانداران تغذیه می‌كند. زالوی طبی Hirudo Medicinalis نام دارد و مشخصه آن نوارهای سبز زیتونی تا سبز لجنی در پشت آن است. زالوهای سیاه‌رنگ یا سرمه‌ای رنگ و یا زالوی بسیار درشت (بزرگ‌تر از 12 سانتیمتر) اغلب نامناسب و خطرناك می‌باشند.
محققین هندوستان طی بررسی‌های علمی متوجه شدند كه زالو خون سیاهرگی مملو از Co2 را به خون شریانی حاوی O2 ترجیح می‌دهد و در مكیدن خون، عروقی را انتخاب می‌كند كه دارای غلظت بالاتر و خون فاسدتر می‌باشند.
زالو از سویی خون آلوده و فاقد O2 را تخلیه می‌كند و از سوی دیگر بزاق خود را كه حاوی ماده‌ای آنتی‌كوالاگون (هیرودین) و احتمالاً بیش از یكصد نوع ماده bioactive (مثلاً تركیبات پروستا سایكلین فرم و پروتئینی شبیه گیرنده‌های نیكوتینیك استیل كولین) دیگر می‌باشد، به موضع تزریق می‌كند. یعنی دو عمل تصفیه خون و ترقیق خون را همزمان انجام می‌دهد و بالطبع این خون سالم سازی شده به كنترل عفونتها و عملكرد بهتر سلولهای دفاعی خون و سیستم ایمنی و افزایش اكسیژناسیون بافت‌ها منجر خواهد شد.
امروزه در مهار Venous Congestion (مهمترین كمپلیكاسیون جراحی‌ها پلاستیك و میكروسكوپی و پیوند اعضاء و گرافت‌های پوستی) زالو به خوبی عمل می‌كند و مانع احتقان خون، هماتوم، ادم، ترومبوز و نكروز عضو یا فلاپ پیوند زده شده می‌گردد(البته زالو در نارسایی شریانی یا ایسكمی بافتی چندان موثر نیست و infection‌های مشاهده شده پس از زالو تراپی در چنین بیمارانی بوده است).
Gerald و James ضمن معرفی Case های متعدد و متنوعی كه با متد زالودرمانی Reject پیوند عضو قطع شده آنها بهبودی یافته، بحث كاملی پیرامون عفونت‌های متعاقب زالو و آنتی‌بیوتیك تراپی آن ارائه داده است.
زاخارسكی و همكارانش در Report خود بیماری با ملانوم بدخیم متاستاتیكی را معرفی كردند كه طی سه جلسه زالو درمانی كاملاُ مداوا شده است (تحریك رشد سلولهای سرطانی ملانوم به دلیل آنزیم مترشحه از سلولهای ملانوم است كه هیدرودین بزاق زالو مهار كننده این آنزیم است.)
دكتر NAZAR در Lik Sprava 1998 Aug شرح درمان میوكاردیت عفونی را با هیریدوتراپی آورده است.
پژوهشگران دپارتمان فارماكولوژی دانشگاه كنتاكی از لحاظ بیوشیمی مقایسه‌ای میان هپسارین و هیرودین به عمل آوردند كه اثر اختصاصی‌تر هیرودین نسبت به هپارین را به دلیل زیر توجیه كرده‌اند :
1ـ هیرودین برای فعال شدن نیاز به كوفاكتور ندارد
2ـ هیرودین اثرات پایدار و یكنواخت dose-dependent دارد
3ـ هیرودین اثر مستقیم روی مهار ترومبین دارد
4ـ هیرودین toxicity (مسمومیت) نمی‌دهد.
جوزف آیتون جراح ترمیمی بیمارستان ماساچوست ایالات متحده در سال 1985 وازنش(Reject) پیوند گوش یك پسربچه را با زالو مرتفع ساخت.
امروزه جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آسای زالو در جراحیهای پلاستیك و گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء‍، كاربرد زالو پس از پیان جراحی و حتی در حین عمل، را كاملاً پذیرفته‌اند و مورد تأكید قرار می‌دهند.
پروفسور ایوالیو از دانشگاه مون‌پلیه (فرانسه) معتقد است هنوز تمامی اسرار و خواص مثبت پزشكی زالو كشف نشده است و دست كم ده اثر درمانی برای زالو قائل است.
در كشور روسیه درمان با زالو بسیار رواج یافته است بطوری كه بیماریهای مختلف از سردرد و بیماری قلبی و پوستی گرفته تا حتی ضعف قوای جنسی را با زالو اندازی معالجه می‌كنند.
در مسكو و اوكراین كرم‌های آرایشی جهت رفع چروك صورت ابداع شده است كه ماده مؤثره آن از زالو استحصال شده است.
در اوایل قرن نوزدهم سالانه 30میلیون عدد زالو از آلمان به آمریكا صادر شده و مورد مصارف درمانی و طبی قرار گرفته است.
در تحقیقات ارائه شده از سوی دانشگاه استانفورد كالیفرنیا كه در مجله لارنگوسكوپ (آگوست 1998) چاپ شده است، كاربرد زالو در جراحی‌های پلاستیك و ترمیمی با درصد موفقیت بالایی همراه بوده است. (كاهش واپس زدن پیوندها و گرافت‌ها)   
پروفسور می‌یر، آلتون، اوخنر و هورتر معتقدند هر گونه كانون عفونی بدن را بوسیله زالو می‌توان ریشه‌كن كرد.
زاخارین روسی معتقد است زالو موجب انبساط عروق موضع نیز می گردد و بلكه اثر وازودلاتاسیون عمومی بدن را برای آن قائل است چرا كه مشاهده می‌شود كه در crise هیپرتنشن، پس از مصرف زالو، فشار به حد نرمال ر می‌گردد.
هر زالو پنج تا پانزده میلی‌ لیتر خون می مكد ( ده برابر حجم بدن خود ) طی مدت 60 - 15 دقیقه.
خونریزی پس از جدا شدن زالو 10 – 2 ساعت طول می‌كشد ماده بی‌حسی تزریق شده توسط زالو در موضع سبب از بین رفتن درد حین نیش زدن و مكیدن خون می‌شود.نوع مطلب : طب مکمل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 9 بهمن 1390
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:30 ق.ظ

You have made your point!
viagra nz buy how to buy viagra without prescription how can you buy viagra online pfizer viagra where to buy viagra for women buy viagra online prescription buy viagra using paypal how to purchase viagra buy price viagra viagra online pharmacy viagra buy viagra
دوشنبه 7 خرداد 1397 11:30 ق.ظ

Lovely stuff, Thanks.
i recommend cialis generico brand cialis generic cialis 20 mg cut in half cialis y deporte cialis lowest price cialis generika cialis soft tabs for sale cialis cipla best buy overnight cialis tadalafil cialis dose 30mg
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 06:40 ب.ظ
Refinishing your floor can take every week or extra.
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 01:57 ق.ظ
All sorts of roofing materials may be damaged by hail.
جمعه 14 اردیبهشت 1397 07:55 ب.ظ
However not all carpet cleaning providers are
alike.
جمعه 14 اردیبهشت 1397 10:49 ق.ظ
I plan to call the roofing contractor to query this.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 07:41 ق.ظ
Oak and maple are the most common hardwoods used.
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 03:18 ب.ظ
How are you aware it is time to refinish the ground?
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 07:22 ق.ظ

Cheers. I appreciate this.
how to buy cheap viagra viagra online prices viagra cheap prices viagra pharmacy viagra cheap online uk i want to buy viagra online viagra viagra buy viagra generic viagra online usa viagra super active online pharmacy sildenafil
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 05:10 ق.ظ
Name 631-424-2585 for installation, maintenance, pumping.
چهارشنبه 29 فروردین 1397 10:38 ب.ظ
Is your furnace or air conditioner not working?
چهارشنبه 22 فروردین 1397 09:15 ق.ظ
Easy methods to choose an air duct cleansing firm?
یکشنبه 19 فروردین 1397 03:00 ق.ظ
Rinse with clear water and allow to dry completely.
شنبه 18 فروردین 1397 04:49 ب.ظ

Regards! Quite a lot of material.

we use it 50 mg cialis dose il cialis quanto costa prices for cialis 50mg when will generic cialis be available cialis with 2 days delivery cialis pas cher paris how do cialis pills work cialis daily reviews safe site to buy cialis online cialis generique
دوشنبه 6 فروردین 1397 11:49 ب.ظ
It can also be used for repairs on slab foundations.
پنجشنبه 2 فروردین 1397 08:54 ق.ظ

Info effectively used..
buy brand cialis cheap weblink price cialis cialis prezzo di mercato cialis price in bangalore cialis super acti enter site very cheap cialis cialis uk next day free generic cialis generic for cialis cialis 5 mg funziona
جمعه 18 اسفند 1396 02:41 ب.ظ
This design is incredible! You certainly know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
almost...HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
سه شنبه 8 اسفند 1396 04:57 ب.ظ
خیلی باحال! برخی از نکات بسیار معتبر! من قدردانی میکنم که شما این مقاله را بنویسید و همچنین بقیه سایت واقعا
خوب
چهارشنبه 25 بهمن 1396 05:57 ق.ظ
Find tree removing companies and companies.
یکشنبه 22 بهمن 1396 07:09 ق.ظ
Really no matter if someone doesn't be aware of afterward its up to other people that they
will help, so here it occurs.
جمعه 20 بهمن 1396 11:16 ق.ظ
We will not send tow vehicles out if roads are closed.
سه شنبه 17 بهمن 1396 08:27 ق.ظ
I like the helpful information you provide in your articles.

I'll bookmark your weblog and check again here regularly.

I am quite sure I will learn many new stuff right here!
Best of luck for the next!
چهارشنبه 10 آبان 1396 04:52 ق.ظ
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?

I mean, what you say is fundamental and everything. But imagine if you added some great pictures or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and video clips,
this site could certainly be one of the greatest in its niche.

Wonderful blog!
شنبه 18 شهریور 1396 08:14 ق.ظ
This article will help the internet users for building up new web site or even a blog from
start to end.
سه شنبه 14 شهریور 1396 08:32 ب.ظ
Wow, this piece of writing is good, my sister is analyzing such things,
thus I am going to tell her.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 05:01 ب.ظ
After looking into a number of the articles on your website,
I seriously like your way of blogging. I book-marked it to my bookmark site list and will
be checking back soon. Please check out my web site too and let me
know how you feel.
یکشنبه 20 فروردین 1396 04:04 ب.ظ
whoah this weblog is excellent i like studying your posts.
Keep up the great work! You know, many persons are looking round for
this information, you could help them greatly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی.

Online User


p30web
کد HTML:
کد HTML: