تبلیغات
***طب سنتی یعنی احیای سلامت*** - وضعیت طب مكمل در دانشگاه های علوم پزشكی کشور
***طب سنتی یعنی احیای سلامت***
♥♥♥♥سلامتی را با ما تجربه کنین.♥♥♥♥
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد. ♥♥♥♥

مدیر وبلاگ :موسی ظروفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
بیشتر کدام یک از موارد زیر می تواند در درمان بیماری شما موثر باشد؟  1. دانشگاه علوم پزشكی تهران:

دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای دانشكده طب سنتی، مركز تحقیقات طب سنتی، مركز تحقیقات گیاهان دارویی و كلینیك طب سنتی است. هم چنین موزه ملی تاریخ علوم پزشكی زیر نظر این دانشگاه و سازمان میراث فرهنگی است.
دانشكده طب سنتی: در سال 1386 پس از اعلام آمادگی چهار دانشگاه علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی،علوم پزشکی ایران و شاهد برای جذب دانشجو، دانشكده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشكی تهران افتتاح شد و تا كنون در دو دوره در رشته " طب سنتی ایرانی" و یك دوره در رشته "داروسازی سنتی" پذیرش دانشجو داشته است. این دانشكده در قالب امتحانات كشوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مقطع PhD دانشجو می پذیرد. اعضای هیات علمی این دانشكده 12 نفر شامل اساتیدی از تخصص های مختلف پزشكی (غدد، تغذیه، فارماكولو‍ژی و زنان) صاحبنظر در طب سنتی ایرانی، به همراه یك استاد زبان عربی می باشند. ریاست دانشكده بر عهده جناب آقای دكتر محمد رضا شمس اردكانی می باشد. عناوین پژوهشی دانشكده طب سنتی در سال 88 شامل "بررسی بیماری ها از دیدگاه طب سنتی ایرانی"، "اطلاعات و فن آوری در طب سنتی" و "تصحیح كتب سنتی به زبان فارسی روز" بوده است.
مركز تحقیقات طب سنتی وابسته به دانشكده طب سنتی در تیر ماه 1388 مجوز گرفته است.
درمانگاه طب سنتی بیمارستان امام خمینی وابسته به دانشگاه علوم پزشكی تهران:  این درمانگاه در شهریور ماه 1387 افتتاح شد. در این درمانگاه اقداماتی نظیر معاینه بر اساس طب سنتی، تشخیص و درمان، آموزش روش حفظ بهداشت و سلامت زندگی، درمان دارویی، درمان طب فشاری، ماساژ، آب درمانی و... برای بیماران انجام می‌شود.
________________________________________
2. دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:
دانشکده طب سنتی این دانشگاه مصوبه وزارت بهداشت را در سال 1388 دریافت کرده و سه رشته طب سنتی، داروسازی سنتی و اخلاق پزشکی در مقطع دکتری تخصصی و فلوشیپ در این دانشکده راه اندازی شده است. هم چنین 23 رشته در حوزه طب سنتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به شورای گسترش وزارت بهداشت برای تصویب ارائه شده است.
مركز تحقیقات طب سنتی و مفردات پزشکی:  ریاست مرکز تحقیقات طب سنتی و مفردات پزشکی به عهده آقای دکتر محمود مصدق می‌باشد. این مركز دارای كتابخانه ای شامل 1250 عنوان کتاب فارسی (700 عنوان کتابهای تخصصی در زمینه های طب سنتی و داروسازی) و 450 عنوان كتاب لاتین(300 عنوان کتابهای تخصصی در زمینه های طب سنتی و داروسازی) ، سایت اینترنتی دو زبانه ارائه دهنده تحقیقات و انتشارات این مركز، اطلاعات گیاهان دارویی و طب سنتی ایران و قوانین گیاهان دارویی ایران است. این مركز تا كنون سه كنگره بین المللی طب سنتی و مفردات پزشکی برگزار كرده است. 
________________________________________
3. دانشگاه علوم پزشکی ایران: 
موسسه مطالعات تاریخ پزشكی، طب اسلامی و مكمل: از سال 1387 تاسیس شده است و در زمینه طب سنتی ایرانی، شاخه های  مختلف طب مكمل ( Complementary Medicine ) و طب مردمی ، اخلاق و آداب پزشكی فعالیت می كند. رئیس موسسه در حال حاضر دكتر سید اشرف الدین گوشه گیر است و اساتید گرانقدری نظیر جناب آقای دكتر محمد مهدی اصفهانی در آن فعالیت دارند. این موسسه دارای آزمایشگاه تحقیقاتی-آموزشی داروسازی سنتی است. كتابخانه این مركز دارای  675 نسخه كتاب فارسی، 170 نسخه كتاب عربی،203 نسخه كتاب لاتین و 193 نسخه كتاب خطی افست شده می باشد. تا كنون بیش از 250عنوان از كتب طب سنتی توسط این موسسه جمع آوری و چاپ و برای دانشگاههای مختلف ارسال شده است. عناوین طرحهای پژوهشی این مؤسسه از سال 83 تا 87 ، در سایت مؤسسه موجود است.
________________________________________
4. دانشگاه علوم پزشكی شاهد:
این دانشگاه دارای گروه آموزشی و مركز پژوهش طب سنتی ایرانی به مدیریت جناب آقای دكتر محسن ناصری، مركز تحقیقات گیاهان دارویی، درمانگاه طب سنتی و داروخانه طب سنتی می باشد. موزه نمونه داروهای طب سنتی،پژوهش در طب سنتی، همکاری و سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و تولید داروهای طبیعی جدید مولتیپل اسکلروزیس، سرطان ... و تشکیل ستاد تدوین درسنامه طب سنتی ایران  از فعالیت های ویژه این گروه است.
________________________________________
5. دانشگاه علوم پزشكی شیراز: 
در سال 1388 دفتر مطالعات و تحقیقات طب سنتی و تاریخ طب  را تشكیل داد سپس در همان سال با تصویب هیات رئیسه به مركز تحقیقات طب سنتی و تاریخ طب تغییر نام و به عنوان یكی از مراكز پژوهشی مصوب دانشگاه به فعالیت خود ادامه داد ( رئیس:  جناب آقای دكتر محمدهادی ایمانیه). همزمان با تشكیل مركز پژوهشی مذكور ، گروه آموزشی طب سنتی و تاریخ طب در دانشكده پزشكی تشكیل گردید ( مدیر گروه: جناب آقای دكتر محمود نجابت) كه در كل كشور  تنها گروه مصوب وزارت بهداشت در حیطه طب سنتی است. هم چنین دانشكده داروسازی این دانشگاه گروه داروسازی سنتی را داراست.
________________________________________
6. دانشگاه علوم پزشكی اصفهان:
مركز پژوهشهای طب سنتی ایرانی از سال 1387 كه ریاست آن با دكتر آویژگان می باشد.
________________________________________
7. دانشگاه علوم پزشكی مشهد:
در زمینه طب سنتی ایرانی، دانشگاه علوم پزشكی مشهد سرمایه های ارزشمند انسانی را داراست كه سالها در زمینه طب سنتی ایرانی فعالیت و مطالعه داشته اند. در حال حاضر گروه طب سنتی ایرانی با 9 نفر عضو هیات علمی در دانشگاه تشکیل شده و فعالیت دارد.
در زمینه سایر شاخه های طب مکمل، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به اینكه طب چینی یکی از بهترین الگوهای جهانی تلفیق طب مدرن و طب مكمل به شمار می رود و در دانشگاههای معتبر دنیا در حال آموزش، پژوهش و بهره گیری درمانی می باشد، در سال 1384 اقدام به اعزام 20 پزشك به دانشگاه طب چینی پكن برای تحصیل در مقطع دكترای تخصصی بالینی  طب چینی نموده است. دانشگاه طب چینی پكن جایگاه علمی ویژه ای در آموزش این طب در سطح جهان دارد. تعدادی از پزشكان مذكور با موفقیت به میهن بازگشته و با دارا بودن توان علمی و تجربه بالینی آماده خدمت رسانی در حیطه آموزش و درمان طب چینی و طب سوزنی می باشند.
________________________________________
8. دانشگاه علوم پزشكی مازندران: مركز تحقیقات طب سنتی و مكملنوع مطلب : طب مکمل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 9 بهمن 1390
سه شنبه 14 شهریور 1396 05:03 ب.ظ
I always spent my half an hour to read this web site's posts everyday along with a mug of coffee.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 04:06 ق.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this web
page is genuinely good.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 07:56 ب.ظ
Thank you for some other great article. Where else
may just anyone get that type of information in such an ideal method of writing?
I've a presentation subsequent week, and I am at the look for such info.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی.

Online User


p30web
کد HTML:
کد HTML: