***طب سنتی یعنی احیای سلامت***
♥♥♥♥سلامتی را با ما تجربه کنین.♥♥♥♥
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد. ♥♥♥♥

مدیر وبلاگ :موسی ظروفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
بیشتر کدام یک از موارد زیر می تواند در درمان بیماری شما موثر باشد؟
انبه خوب، پوست یكنواختی دارد و معمولا‌ نرم است و اگر لكه‌های سبز تیره روی آن باشد، به این معنا است كه هنوز نرسیده است.
امسال بیشتر از هر سال دیگری انبه را به عنوان یك میوه فصل در خیابان‌ها و میوه فروشی‌ها می‌بینیم. ماشین‌هایی كه باری از این میوه را به همراه داشته و درورودی اتوبان‌های شهر مشغول فروختن آن هستند، به چشم می‌خورند. این میوه شكل عجیبی دارد و عطر زیاد از حدش باعث می‌شود تا برخی افراد حتی جرات امتحان كردن آن را نداشته باشند آنها می‌ترسند حساسیت‌شان عود‌كند.
شما چطور؟ انبه دوست دارید؟ می‌دانید منبع غذایی چه ویتامین‌هایی است و چه خاصیتی‌دارد؟
انبه جزو اولین میوه‌هایی است كه در مناطق گرمسیری و استوایی مورد استفاده انسان قرار گرفته است. هیچ می‌دانید زادگاه این میوه به كجا بازمی‌گردد؟ به دامنه كوه‌های هیمالیا در كشور هند و برمه. بیش از ۴ هزار سال پیش درخت همیشه سبز این میوه در این منطقه پیدا شده و كم‌كم میوه‌اش به سایر كشورها معرفی شده است. جالب است بدانید كه ۴۰ تا ۶۰ عدد از این درختان هنوز در این نواحی باقی مانده‌اند و جالب‌تر اینكه انبه‌های زمان قدیم به خوشمزگی انبه‌های امروزی نبوده‌اند زیرا بافت فیبری آنها بیشتر بوده است. به این میوه در زبان فارسی انبه می‌گفته‌اند و امروز نیز به همین نام شهرت دارد و نام انگلیسی انبه مانگو است كه از عبارتی گرفته شده كه جلوتر توضیح خواهیم داد. از آنجا كه هند زادگاه این میوه به حساب می‌آید در آیین هندو آن را غذای خدایان می‌دانستند و نام مانگو از كلمه مانكای گرفته شده است كه بعدها پرتغالی‌ها آن را به مانگا تغییر داده و بعد از سال‌ها به این نام امروزی شهرت یافته است به طوری كه این روزها به عنوان یك میوه با ارزش تغذیه‌ای فراوان مورد استفاده قرار گرفته است و به عنوان منبع ویتامین C ، بتا كاروتن و پتاسیم به حساب می‌آید.
بهترین نوع انبه به نام آلپونسو در هند كشت می‌شود كه به شاه انبه شهرت دارد. به علاوه در كشور خودمان نیز این میوه كشت می‌شود و استان هرمزگان و به خصوص شهرستان‌های میناب و رودان از جمله مناطق كشت این میوه به حساب می‌آیند و باغات این میوه در این شهرستان‌ها به چشم می‌خورند.
● كاهنده فشار خون
همان طور كه گفتیم این میوه از منابع بسیار خون پتاسیم به حساب می‌آید به طوری كه مصرف آن به افراد مبتلا به فشار خون توصیه می‌شود. جالب است بدانید كه هر انبه كامل كه ۶۴۰ گرم وزن دارد تامین‌كننده ۳۳ درصد از نیاز افراد بزرگسال به پتاسیم است و مصرف هر روز این میوه به كاهش فشار خون افراد مبتلا به فشار خون بالا بسیار كمك می‌كند. جالب است بدانید مطالعات نشان داده‌اند، دریافت روزانه ۲۳۰۰ تا ۳۱۰۰ میلی گرم از این ماده مغذی در یك روز توانسته است فشار خون افراد را به میزان ۲۵ درصد كاهش دهد و مرگ و میر ناشی از فشار خون بالا را كنترل كند.
این میوه اندیس گلایسمی بالایی نیز دارد یعنی وقتی مصرف می‌شود قند خون به یكباره افزایش پیدا می‌كند و موجب ترشح هورمون انسولین می‌شود. با ترشح این هورمون قند به داخل سلول‌ها روان شده و دوباره افت پیدا می‌كند به این دلیل فرد دوباره احساس گرسنگی می‌كند و همین موضوع موجب زود به زود گرسنه شدن فرد و پرخوری او می‌شود. به علاوه، این میوه را افراد دیابتی باید با احتیاط مصرف كنند زیرا نیاز به انسولین با خوردن این میوه افزایش پیدا می‌كند. این میوه در هر ۱۰۰ گرم از خود دارای ۵۷ كالری انرژی است و باید این میزان كالری را در برنامه غذایی روزانه محاسبه كرد.
● میوه‌ای برای كم‌خون‌ها
همه ما می‌دانیم كه مشكل كم‌خونی در افرادی كه از گوشت قرمز استفاده نمی‌كنند، بیشتر دیده می‌شود. به این دلیل به این افراد توصیه می‌شود تا از منابع گیاهی این ماده مغذی بیشتر استفاده كنند. به علاوه در كنار مواد غذایی آهن‌دار گیاهی بهتر است از غذاهایی استفاده شود كه جذب این آهن گیاهی را بالا می‌برند. در این میان، انبه در دسته میوه‌هایی جای می‌گیرد كه می‌توان آن را به همراه منابع گیاهی آهن دار مورد استفاده قرار داد. حتما می‌پرسید چرا؟ باید در جواب بگوییم كه در هر ۱۰۰ گرم از این میوه ۳۷ میلی‌گرم ویتامین C و ۲۰۰۰ میكروگرم بتاكاروتن وجود دارد كه مطالعات نشان داده‌اند دریافت همزمان این مواد مغذی با آهن جذب روده‌ای این ماده معدنی را افزایش می‌دهد. بتاكاروتن در روده با آهن باند شده و از پیوند آن با تركیباتی مثل فیتات‌ها كه مانع جذب آهن می‌شوند، جلوگیری كرده و به این ترتیب كم خونی برطرف می‌شود.
● انبه علیه سرطان
شاید باورتان نشود اگر بگوییم كه مطالعات نشان داده‌اند، مصرف مرتب این میوه از بروز سرطان رحم پیشگیری می‌كند زیرا انبه دارای تركیبی با خاصیت آنتی‌اكسیدانی است كه به آن بتاكریپتوگزانتین می‌گویند. در مطالعه‌ای كه بیش از ۱۵هزار زن در آن شركت داشته اند و به مدت ۱۵ سال به طول انجامیده است دیده شده با مصرف مرتب این میوه، سطح این تركیب در خون آنها بالارفته و به میزان قابل ملاحظه ای احتمال ابتلا به این بیماری در آنها كاهش یافته است. حتی دیده شده است وجود این تركیب در بدن افراد از عود مجدد سرطان در افرادی كه قبلا به این بیماری مبتلا شده‌اند كمك فراوانی می‌كند.
یكی دیگر از دلایل پیشگیری‌كننده از بروز سرطان و حتی عفونت‌های گوناگون، ایجاد یك سیستم ایمنی بسیار قوی است كه مطالعات نشان داده‌اند این میوه به دلیل ویتامین C و بتاكاروتن بالایی كه دارد دارای چنین خاصیتی است. به این دلیل مصرف مرتب انبه در برنامه غذایی از بروز عفونت‌های ویروسی و رشد تومورهای بدخیم در بدن جلوگیری می‌كند. به‌علاوه تحقیقات نشان داده‌اند، دریافت مقادیر بالای بتاكاروتن موجب فعالیت هرچه بیشتر سلول‌های سیستم ایمنی می‌شود به این دلیل متخصصان تغذیه انبه را به گروه‌های سنی با سیستم ایمنی ضعیف‌تر مانند سالمندان، بچه‌ها و زنان باردار توصیه می‌كنند.
● طرز خرید انبه
وقتی می‌خواهید این میوه را بخرید و به خانه ببرید،‌ اول خوب به انبه‌ها نگاه كنید. توجه داشته باشید كه پوست یكنواختی داشته باشند البته ممكن است قسمت‌هایی روی این میوه وجود داشته باشند كه به رنگ سبز تیره، زرد و قرمز در آمده است. به علاوه، هنگامی‌كه آن را فشار می‌دهید، پوست این میوه باید نرم باشد. اگر لكه‌های سبز تیره روی این میوه باشد یعنی این میوه به خوبی نرسیده است و می‌توان آن را در دمای اتاق قرار داد كه با گذشت چند روز می‌رسد و به محض آنكه كاملا رسید می‌توان آن را به مدت دو هفته در یخچال نگهداری كرد. در ضمن، برای تسریع در رسیدن این میوه می‌توانید آنها را داخل پاكت كاغذی قرار داده و در دمای اتاق قرار دهید كه سرعت فرآیند رسیدن این میوه‌ها افزایش پیدا می‌كند.
● روش‌های خوردن انبه
ساده‌ترین روش خوردن این میوه آن است كه آن را پوست گرفته و به شكل تازه آن را میل كنید. می‌توانید آن را به همراه كمی‌آبلیمو به شكل یك نوشیدنی در آورده و در این روزهای گرم تابستان مورد استفاده قرار دهید. مصرف این میوه به همراه كمی‌بستنی و یا مخلوط شده با شیر نیز میان وعده‌های بسیار مغذی را برایتان مهیا می‌كند كه می‌توانید از خوردن‌شان لذت ببرید.
اما یكی از نكاتی كه باید در هنگام خوردن این میوه به خاطر داشته باشید آن است كه برخی از افرادی كه به آلرژی تماسی مبتلا هستند با تماس با پوست این میوه دانه‌های قرمز رنگی در پوست‌شان ایجاد می‌شود. بهترین توصیه به این افراد آن است كه از انبه‌های كاملا شیرین استفاده كنند تا كمترین واكنش‌های حساسیتی ایجاد شود.
شما می‌توانید در فصولی كه این میوه در دسترس شما نیست آن را به برش‌های نازكی درآورده و خشك كنید. فراموش نكنید این میوه می‌تواند یكی از اجزای سالاد میوه را تشكیل دهد و یا آنكه به شكل پوره به همراه سایر میوه‌ها به مصرف برسد. از این میوه، شربت، ترشی و مربا تهیه می‌كنند.
این میوه به دلیل تركیبات اسیدی كه دارد می‌تواند به هضم پروتیین‌ها كمك كند. به این دلیل در وعده‌های غذایی سنگین اگر مقدار كمی‌از این میوه به مصرف برسد به هضم غذا در سیستم گوارشی كمك می‌كند. به همین دلیل توصیه می‌شود انبه را با معده خالی میل نكنید بلكه آن‌را بعد از صرف غذا و یا ترشی آن را به همراه غذا به مصرف برسانید.
شاید خیلی به مذاقتان خوش نیاید اگر بگوییم كه در برخی از كشور‌ها مانند مكزیك و هند برش‌های این میوه را با كمی‌فلفل قرمز و نمك می‌خورند البته برش‌های كال این میوه و جالب‌تر اینكه در هند آن را با نوعی رب شور كه بگونگ نام دارد و از ماهی و یا میگو تهیه شده است، می‌خورند كه البته بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم همان برش‌های خنك و شیرین این میوه را بدون افزودن هیچ چیزی به تنهایی میل كنیم. مگر نه؟

 

نوع مطلب : خواص میوه ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 6 تیر 1389
یکشنبه 20 مرداد 1398 10:20 ق.ظ
Currently it appears like Movable Type is the top
blogging platform out there right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?
سه شنبه 15 مرداد 1398 04:49 ب.ظ
I have been exploring for a bit for any high quality articles or weblog posts in this kind of space .
Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this site.
Reading this info So i'm satisfied to express that I've an incredibly just right uncanny feeling I found out just what I needed.
I most certainly will make certain to don?t
disregard this website and give it a look
regularly.
جمعه 4 مرداد 1398 04:26 ب.ظ
I was curious if you ever considered changing the page layout of your website?

Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could connect
with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
Maybe you could space it out better?
دوشنبه 13 خرداد 1398 08:47 ب.ظ
Have you ever considered about including
a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all.

However think of if you added some great images or videos to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with images and video clips, this website could undeniably be one of the very best in its field.
Fantastic blog!
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:09 ب.ظ
ブランドコピー,スーパーコピーブランド(N級品)2018人気激安販売
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:07 ب.ظ
スーパーコピーバッグ - 最高品質のブランド ...-N級品レプリカ
یکشنبه 5 اسفند 1397 03:32 ق.ظ
Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?

I'm planning to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you advise starting with a free platform
like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there that I'm
totally confused .. Any suggestions? Many thanks!
دوشنبه 3 دی 1397 11:04 ب.ظ
I do not even know the way I ended up right here, however I assumed this publish was good.
I do not realize who you might be however definitely
you're going to a well-known blogger for those
who are not already. Cheers!
دوشنبه 26 آذر 1397 06:44 ب.ظ
Everyone loves what you guys are up too. Such clever work and
reporting! Keep up the good works guys I've added you guys
to blogroll.
دوشنبه 26 آذر 1397 01:08 ب.ظ
Thanks for a marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
you could be a great author.I will be sure to bookmark your blog and will often come back in the future.
I want to encourage continue your great job, have a nice
day!
یکشنبه 25 آذر 1397 04:26 ق.ظ
Hi outstanding blog! Does running a blog like this take
a great deal of work? I've virtually no understanding of coding however I was hoping to start my own blog in the near future.
Anyhow, if you have any suggestions or techniques for new blog owners please share.
I know this is off subject however I simply had to ask.
Kudos!
یکشنبه 25 آذر 1397 02:39 ق.ظ
I think that everything wrote made a bunch of sense. However, think about
this, suppose you added a little information? I mean, I
don't want to tell you how to run your blog, but what if you added something to possibly grab folk's attention? I mean ***طب سنتی یعنی احیای سلامت*** - انبه is a little
vanilla. You might look at Yahoo's front page and note how they write article
titles to get people to click. You might
add a related video or a related picture or two to get people
interested about what you've got to say. Just my opinion, it would bring your posts a little livelier.
شنبه 3 آذر 1397 08:22 ق.ظ
Investor researches shares, bonds, etc.
شنبه 3 آذر 1397 04:36 ق.ظ
With investing, your capital is at risk.
پنجشنبه 12 مهر 1397 05:36 ق.ظ
6. New York Academy for Appearing and Movie.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 01:46 ب.ظ
Carpet cleansing utilizing dry foam has quite a few benefits.
جمعه 21 اردیبهشت 1397 02:52 ب.ظ
We provide details round HVAC system fundamentals.
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 11:25 ب.ظ
Oak and maple are the most common hardwoods used.
پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 01:09 ب.ظ
Verify the completed grade around the basement.
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 06:38 ق.ظ
Black Mildew Clean up can a be a challenging activity.
شنبه 8 اردیبهشت 1397 02:27 ق.ظ
Apply baking soda directly to moldy surfaces.
جمعه 7 اردیبهشت 1397 05:08 ب.ظ
Mould spores is not going to survive in dry climates.
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 01:07 ق.ظ
These are all signs of basis issues needing repair.
پنجشنبه 23 فروردین 1397 03:51 ب.ظ
You'll be able to say Laminate flooring is a hybrid.
سه شنبه 14 فروردین 1397 02:12 ق.ظ
Oils soaps should BY NO MEANS be used on hardwood flooring.
دوشنبه 6 فروردین 1397 12:36 ب.ظ
Blockchain could assist solve these problems.
سه شنبه 1 اسفند 1396 04:49 ق.ظ
All Seasons Landscaping providers Puget Sound Area.
دوشنبه 30 بهمن 1396 06:40 ق.ظ
Discover Boats for Sale, Yachts for Sale and More!
سه شنبه 24 بهمن 1396 11:34 ب.ظ
Had installations plus spring replaced through the years.
سه شنبه 17 بهمن 1396 09:55 ب.ظ
Don't use this company for your home inspections.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی.

Online User


p30web
کد HTML:
کد HTML:
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic